Celtic-u ‘viktima’ e radhës e AC Milan-it

22:50 | 22 Tetor 2020
Arbresh Info

AC Milan-i ka mposhtur në udhëtim Celtic-un me rezultat 1 – 3, ndeshje e vlefshme për fazën grupore të Evropa Ligë-s.

“Rosonerët” dominuan ndeshjen, derisa me plotë meritë u kthyen në shtëpi me pikët e plota, shkruan portali arbresh.info.

Krunic zhbllokoi rezultatin në minutën e 14-të pas asistimit të bukur nga Castillejo.

Shifrat i dyfishoi ylli Brahim Diaz, që në minutën e 42-të realizoi gol të bukur, rezultat me të cilin skuadrat shkuan në pushime.

Në 45-minutëshin e dytë ishte Elyounoussi që në minutën e 76-të ngushtoi rezultatin, mirëpo fitoren skuadrës italiane ia siguroi talenti norvegjez Hauge në fundin e ndeshjes (90+2).

Pas kësaj fitore, Milan-i renditët në pozitën e dytë me tri pikë, aq sa ka edhe Lille si lider, derisa Celtic dhe Sparta Prague qëndrojnë në pozitat tre respektivisht katër pa pikë./arbresh.info.